Antalya Gazipaşa- Alanya Havalimanı Uçak Bileti

Antalya Gazipaşa- Alanya Havalimanı Rehberi

105 araçlık otopark kapasitesiyle Türkiye'nin altından araba geçen ilk havalimanıdır. Antalya havalimanının trafiğini azaltmak adına kurulmuştur. Alanya’ya 40 Antalya’ya ise 170 km uzaklıktadır. Mayıs ve Ekim ayları arasında seferler düzenlenir.

Ulaşım

Toplu taşıma aracının olmadığı havalimanından taksiler özel araçlar ya da araç kiralama ile ulaşım sağlanmaktadır.

Antalya- Alanya Şehir Rehberi

Alanya Antalya'nın bir ilçesidir. Tarihi ve kültürüyle Antalya'nın en önemli ilçelerinden biridir. Turizm açısından çok önemli bir konumda olan Alanya plajları ve muhteşem denizi ile pek çok turistin uğrak yeridir. Hem şehrin hem ülkenin en önemli turizm merkezi konumundadır

Gezilecek Yerler

Damlataş Mağarası,Alanya Atatürk Evi Müzesi,Alanya Seyir Tepesi,İncekum Plajı,Alanya Kalesi,Kızıl Kule,Kleopatra Plajı,Arkeoloji Müzesi,Sapadere Kanyonu gezilecek yerlerin başında ye alır.

Yeme-İçme

Turistik bir bölge olduğu için pek çok dünya mutfağından yemekleri bulabileceğiniz Alanya’da  ülkemizinde kültürünü yansıtan yemekleri de fazlasIyla bulabilirsiniz.Tandır kebabı, saç kavurması, domates  civesi, kölle,arapaşı,hibeş,enginarlı girit kebabı, Antalya piyazı gibi tatmadan geçemeyeceğiniz yemekleri de vardır.

Konaklama

3,4,5 yıldızlı otellerin yanında lüksüne düşkün insanların konaklayabileceği 7 yıldızlı oteller vardır. Ayrıca bütçeye uygun evler oteller pansiyonlarda size konaklama imkanı sağlayacaktır.

Alışveriş

Hediyelik eşya satan çok yer vardır. Antalya Çarşısı, Kaleiçi her türlü hediyelik eşya tarihi ve kültürel parçaların bulunduğu yerlerdendir.

Antalya Gazipaşa- Alanya Havalimanı