Balıkesir Havalimanı Uçak Bileti

Balıkesir Havalimanı Rehberi

Yurt içi uçuşları için açık olan sivil-askeri kategoride bulunan bir havalimanıdır. Havalimanından sadece Ankara-Balıkesir uçuşu gerçekleşmektedir.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüsler ve taksilerle sağlanmaktadır. 

Balıkesir Şehir Rehberi   

Ülkemizin en eski yerleşim merkezlerinden biri olan Balıkesir’de yapılan kazılar ve araştırmalar sonucunda MÖ 8000 li yıllara ait kalıntılara rastlanmıştır. Hem Marmara Denizi Hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunan şehir, doğal ve tarihi yapıları,koyları, adaları, kasabaları, berrak suları,yeşil bitki örtüsü, şifalı ve kaynak suları,kaplıcaları,zengin mutfak kültürü  ile yoğun bir turist akınına uğramaktadır. 

Gezilecek Yerler

Milli Park statüsünde bulunan Kaz Dağları, Balıkesir Saat Kulesi,  UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’de bulunan Ayvalık,Şeytan Sofrası,Manyas Gölü,Gönen,Cunda Adası,Arkeoloji Müzesi,,Saatli Kilise Cami,Aya Nikola Kilisesi,Ayazma Kilisesi,Ayışığı Manastırı,Zağanos Paşa Camisi ve Külliyesi,Kirazlı Manastırı,Adramyteion Antik Kenti şehrin görülmesi gereken yerlerinden bazılarıdır.

Yeme-İçme

Höşmerim Tatlısı,Keşkek,Düğün Çorbası, Peynirli Patlıcan,Mafiş Tatlısı, Tavuklu Mantı,Zerde Tatlısı,Börülce Ekşilemesi,Balıkesir Kaymaklısı,Saçaklı Mantı, Bigadiç Güveci, kuzu ciğeriyle yapılan Şura,Bigadiç Helvası,Susurluk Ayranı Balıkesir mutfağının olmazsa olmazlarıdır. Balıkesir uçak bileti alarak bu tatları yerinde tadabilirsiniz.

Konaklama

Her zevke ve bütçeye uygun otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş merkezleri de size bu konuda oldukça yardımcı olacaktır.

Balıkesir Havalimanı