Bursa Havalimanı Uçak Bileti

Bursa Havalimanı Rehberi

Bursa Yenişehir Havalimanı, 1944'de bir askeri üs olarak kurulan tesis, askeri havalimanına yapılan ilave tesislerle birlikte sivil hava ulaşımına hazır hale getirilerek Bursa Hava Limanı adıyla, 3 Kasım 2000 tarihinde hizmete girmiştir.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine otobüsler taksiler ve özel kiralama araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.    

Bursa Şehir Rehberi

Osmanlı imparatorluğunun ilk başkenti olma özelliği taşıyan Bursa, 7000 yıllık bir geçmişe sahiptir.  Yapılan kazılar sonucunda MÖ 4000 yılına ait kalıntılara da rastlanan Bursa ilk zamanlar ‘Prusias,Brouse,Brus gibi isimlerle adlandırılmış Bursa olarak günümüze kadar  gelmiştir. Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Konum olarak Marmara Bölgesinin sınırları içinde yer alan şehir nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin en büyük 4.şehridir. Hacivat ve Karagözün memleketi olarak da bilinen şehre ‘evliyalar diyarı,tarihi abideler şehri ‘ gibi isimlerle de denilmektedir.    

Gezilecek Yerler

Çok sayıda gezilip görülecek yeri bulunmaktadır. Bunların başında ; eski şehir merkezinde bulunan Ulu Cami,Osmanlının ilk medreselerinden biri olan Yeşil Medrese’de açılan Türk İslam Eserleri Müzesi,Atatürk’ün şehri ziyaret ettiği zaman konakladığı daha sonra müzeye dönüştürülen Atatürk Evi,şehrin en turistik yerlerinden biri olan Tophane,Bursa Arkeoloji Müzesi,Darüzziyafe, Cumalıkızık Köyü,Koza Han, Uludağ Kayak Merkezi ve Uludağ Milli Parkı,Gölyazı,Trilye,Mudanya,İznik Gölü,Bursa Kalesi, Kestel Kalesi gelmektedir. Bunların yanında sayamadığımız doğal ve turistik yeri olan Bursayı uçak biletinizi alarak keşfe çıkabilirsiniz.

Yeme-İçme

Bol yoğurdu ve tereyağıyla enfes İskender Kebabı,meşhur İnegöl Köftesi,İskender Kebabından esinlenerek yapılan Pideli Kebap,Tatar Mutfağının bir çeşidi olan Kıymalı Cantık,Kestane Şekeri,Kemalpaşa Tatlısı,Bağdat Hurması Tatlısı,Cendere Baklavası,Cevizli Lokum,Düğün Helvası,Tahinli Pide mutlaka tatmanın gereken yemekler arsında yer alır. Bursa uçak bileti ile tarihin katmanlarına yolculuğa çıkabilirsiniz.    

Konaklama

Bursa ziyaretinizde size konaklama konusunda yardımcı olabilecek çok sayıda otel pansiyon apart vardır. Konaklama konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz bir şehir olan Bursa’da her bütçeye uygun konaklama seçenekleri vardır.    

Alışveriş

Tarihi ve kültürel hediyelik eşyaların alınabileceği yerler dışında bir çok alışveriş merkezi de bulunan Bursa’da alışveriş yapmaya doyamayacaksınız.

Bursa Havalimanı