Kastamonu Havalimanı Uçak Bileti

Kastamonu Havalimanı Rehberi

2013 yılında hizmete başlamıştır. Şehir merkezine uzaklığı 13 km olan havalimanında sadece iç hatlar uçuşu gerçekleşmektedir.     

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine belediye otobüsleri,taksiler ve öz araç kiralamalar ile ulaşım sağlanmaktadır.       

Kastamonu Şehir Rehberi   

Camileri, türbeleri,hanları,hamamları,minareleri,medreseleri,konakları,şelaleleri,kanyonları ile eşsiz bir doğal ve tarihi zenginliğe sahiptir. 2018 yılında Dünya Kültür Başkenti listesinde yer alan Kastamonu yıl boyunca bir çok turiste ev sahipliği yapmakta ve ziyaretçilerine çok fazla seçenek sunmaktadır.Kastamonu uçak bileti alarak ülke tarihi için çok önemli bir konumda olan şehrimizi gezebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Şeyh Şaban-ı Veli,   Ilgaz Kayak Merkezi, Küre Dağları Milli  Parkı,Kastamonu Kalesi,Ilgarini Mağarası,İstiklal Yolu Tabiat Parkı,Nasrullah Cami,Cumhuriyet Meydanı ve Şehit Şerife Bacı Anıtı,İsmail Bey Külliyesi,Mahmut Bey Cami,Kastamonu Saat Kulesi,Ahşap Köy Evleri,Gideros Koyu,Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi,Ilıca Şelalesi,Evkaya Mezarlıkları,Yakupağa Külliyesi,Çatak Kanyonu,Valla Kanyonu,Kastamonu Arkeoloji Müzesi,Rıfat Ilgaz Müzesi,Loç Vadisi,110 metrelik bir tepeye kurulmuş olan Kastamonu Kalesi güzellikleri ile görmeye değer yerlerdir.

Yeme-İçme

Etli Ekmek,Pastırmalı Ekmek,Çekme Helva,Ekşili Pilav,Keşkek,Tirit,Ecevit Çorbası,Banduma,Biryan Kuyu Kebabı,Muklama,Patates Paçası,Siyez Bulgur Pilavı,İnebolu Simidi,Kastamonu Pastırması,Kaşık Helvası,Cırık Tatlısı,İncir Dolması,Üryan Eriği Hoşafı yöresel yemekleri arasında yer almaktadır.  

Konaklama

Her zevke ve bütçeye uygun otellerin yanı sıra termal oteller,butik oteller,pansiyonlar apartlar,hanlar,dağ evleri,çiftlikler bütçenizi sarsmayacak şekilde size konaklama hizmeti sağlayacaktır.     

Alışveriş

Şehrin bir çok yerinde alışveriş yapmanızı sağlayacak tarihi ve kültürel dükkanlar bulunmaktadır. Meşhur Kastamonu Konaklarının minyatürleri her yerde satılmaktadır. Şehirden ayrılırken yanınızda götürebilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı