Konya Havalimanı Uçak Bileti

Konya Havalimanı Rehberi

2000 yılında hizmete açılan havalimanı sivil ve askeri kategoride yer almaktadır. Konya'nın Selçuklu ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İç ve dış hatlar uçuşu gerçekleştirilen havalimanını şehir merkezine uzaklığı 16 km’dir.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüs,taksiler ve özel araç kiralamalarla  sağlanmaktadır.

Konya Şehir Rehberi   

Konya, doğal güzellikleri, tarihi ve turistik değerleri ile her yıl binlerce misafiri ağırlamaktadır .Konya'nın Çumra ilçesinin 11 km kuzeyinde bulunan ünlü kazı alanı “Çatalhöyük” Anadolu'nun en eski yerleşim alanlarının başında gelmektedir. Höyükten çıkarılan veri, belge ve bilgilerle bölgenin 10 bin yıllık bir maziye sahip olduğu yorumu çıkarılabilmektedir. Dünyaya hoşgörüyü, barışı sevgi ve kardeşlik duygularını devirler aşan, gönüller dolaşan bir büyük çağrıyla haykıran Hazret-i Mevlânâ Celâleddin’in şehridir burası. Şems’in adımladığı sokaklar ve caddeler buradadır.

Gezilecek Yerler

Mevlana Müzesi, Yeşil Kubbe,Karatay Müzesi, İnce Minareli Medrese, Sırçalı Medrese, Etnoğrafya Müzesi, Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi,Akşehir Eber Gölü, Sille, Beyşehir Gölü ve Milli Parkı, Hadim Yerköprü Şelalesi, Alaeddin Tepesi, Meram Bağları, Kültür Park, Japon Parkı, Hadimi Park, Kelebekler Vadisi, Tınaztepe Mağarası ve Dünya UNESCO Mirası Listesinde bulunan  Çatalhöyük gibi yüzlerce doğal ve beşeri güzellikler şehri süslemektedir.Konya uçak bileti alarak  göz kamaştıran bu güzel mekânları görüp gezme fırsatı yakalayın.

Yeme-İçme

Düğün (Konya) Pilavı, Etli Ekmek, Bamya Çorbası, Çebiç,Fırın Kebabı,Sac,Su Böreği,Tandır Böreği, Arapaşı Çorbası,Etli Topalak,Etli Yaprak Sarma, Yoğurt Çorbası, Papara, Un Helvası, Dilberdudağı Tatlısı, Mevlana Böreği damak tadına düşkünler için vazgeçilmeyen lezzetlerdendir. 

Konaklama

Modern konaklama tesislerinin yanı sıra her bütçeye uygun konaklama tesisleri bulunmaktadır. Konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir şehir Konya.

Alışveriş

Kadınlar Pazarı ve Bedesten Çarşısı gibi tarihi ve kültürel eşyalar satın alabileceğiniz alışveriş yerlerinin yanı sıra modern alışveriş merkezleri size bu konuda yardımcı olacaktır.

Konya Havalimanı