Lufthansa Uçak Bileti

Lufthansa  Lufthansa Rehberi

Avrupa'nın ikinci en büyük dünyanın ise dokuzuncu en büyük hava yolu şirketidir. Lufthansa yarı özel   yarı kamusal şirket olup Almanya'nın en önemli markalarından biridir. Almanya'nın ulusal hava yolu şirketidir.  Şirket, Avrupa, Amerika, Avustralya, Afrika ve Asya kıtalarına çok sayıda uçuş gerçekleştirmektedir. Lufthansa, dünyayı ayağınıza getiren bir hizmet anlayışı ile büyük, küçük, uzak ya da yakın demeden kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır       

CHECK-İN İŞLEMLERİ

Hava yolunun kurumsal web sitesinden veya mobil uygulamasından ücretsiz olarak yapılabilen online check-in işlemleri, uçuş saatine 23 saat kala başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir.

Hava alanında check-in yapılması durumunda ise; dış hat uçuşlarında uçuşa en geç 1 saat kala, iç hat uçuşlarında ise en geç uçuşa 30 dakika kala check-in işleminin yaptırılması gerekmektedir.    

BAGAJ VE ÜCRETLENDİRME

Lufthansa yolcu başına 23 kg ağırlığında 1 adet bagaj hakkı sunmaktadır. Taşınabilecek el bagajı ise, el çantasının yanı sıra, 55x40x23 cm ölçülerinde ve en fazla 8 kg ağırlığında tek parça şeklindedir 

KOLTUK SEÇİMİ

Online uçak bileti alınırken veya check-in esnasında, standart koltuk seçimi ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar ise ücrete tabidir. 

YEMEK   

Lufthansa ile yapacağınız uçuşlarda sunulan yiyecek ve içecek ikramlarından ücret talep edilmemektedir.