Malatya Havalimanı Uçak Bileti

Malatya Havalimanı Rehberi

Sivil-Askeri kategoride yer alan havalimanı 1941 yılında hizmete girmiştir.Şehre uzaklığı 34 km'dir. 2007 yılından itibaren uluslararası alanda da hizmete başlamıştır

Ulaşım 

Havalimanına yapılan tüm uçuşlar için, inişten 25 dk sonra havalimanından şehir merkezine giden servisler bulunmaktadır. Ayrıca taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malatya Şehir Rehberi

Bulunduğu coğrafi konum itibari ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Malatya’da ilk yerleşimler Neolitik Çağa dayanmaktadır. Doğu Anadolu'nun ekonomik açıdan en gelişmiş şehri olan Malatya nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin en kalabalık 27. şehridir.toplamda 13 ilçesi de bulunan şehirde en önemli ticaret unsuru kayısıdır. Kayısı ticareti sayesinde halkı da zenginleşmiş olan Malatya kayısı üretimi ve ticareti konusunda dünyanın en önde gelen şehirlerinden biridir. Şehrin en büyük simgelerinden biri olan kayısıdan dolayı Kayısılar Diyarı olarak da adlandırılmaktadır. Malatya uçak biletinizi alarak bu güzide şehrimizi ziyaret edebilirsiniz

Gezilecek Yerler

Camilerden müzelere arkeolojik kalıntılardan önemli mekanlara zengin bir kültüre sahip olan Malatya'nın en başta görebileceğiniz yeri Türkiye'nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri olabilir. Bunun dışında Malatya Müzesi,Ulu Cami,Yeni Cami, Beşkonaklar Ve Etnografya Müzesi,Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı,Günpınar Şelalesi, Orduzu Çınar Şelalesi,Şire Pazarı,Levent Vadisi, Eski Malatya Surları’da gezilecek yerler arasında yer almaktadır. 

Yeme -İçme

Kuzu tandır, patlıcan tava,geleli kebabı,incik kebabı,kuzu dolma, kaburga dolması,kayısı tatlısı,kulak çorbası, tavşanlı yufka,kalbur hurması gibi tadına doyamayacağınız bir çok yemek vardır. Bu tatlardan mahrum kalmak istemiyorsanız Malatya uçak bileti alarak şehre ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.   

Konaklama

Her bütçeye uygun konaklama yapabileceğiniz otellerin yanı sıra  pansiyonlar ve butik oteller size bu konuda yardımcı olacaktır.

Alışveriş

Şehirde hem modern alışveriş merkezleri hem de geleneksel pazarlar vardır. Bunların başında Şire Pazarı,Esnafçılar Çarşısı,Bakırcılar Çarşısı yer almaktadır. 

Malatya Havalimanı