Sinop Havalimanı Uçak Bileti

Sinop Havalimanı Rehberi

1993 yılında hizmete başlayan havalimanının şehir merkezine uzaklığı 8 km’dir. Sadece iç hatlar uçuşu gerçekleşmektedir.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine servisler taksiler ve özel kiralama araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.

Sinop Şehir Rehberi

Üç tarafı denizlerle çevrili bir şehir olan Sinop,Boztepe Yarımadasında yer almaktadır.Karadeniz'in en güzel doğal limanlarından birine sahip olan şehir de Köşk, Kayser, Karakum, Selamet, Boztepe, Sinop, Feryat, Bozburun, İnce, Güllüsu, Usta gibi bir çok önemli burun bulunmaktadır. Türkiye'nin ilk ve tek fiyordu Hamiles Fiyordu’da bu şehirde bulunmaktadır. Sinop uçak bileti alarak bu güzel liman kentimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Çok zengin bir koleksiyona sahip olan Sinop Arkeoloji Müzesi,Muhteşem doğası ve görüntüsü ile turistlerin oldukça ilgisini çeken Efelek Şelalesi,mesire alanlarınında çok olduğu Hamsilos Koyu, tarihte bir çok şiire şarkıya ev sahipliği yapmış ve  bir çok diziye de ev sahipliği yapmış müzeye çevrilmiş olan Sinop Cezaevi,Akgöl Yaylası,Karakum Plajı,İnaltı Mağarası,Akliman Kumsalı,Sinop Kalesi,Türkiye'nin en kuzeyinde yer alan ülkemizin en önemli deniz fenerlerinden biri olma özelliği taşıyan İnceburun Feneri,Balatlar Kilisesi,Etnografya Müzesi şehrin en önemli simgeleri arasında yer almaktadır.  Siz de tarihi ve doğal güzellikleri ile baş döndüren Sinop’u uçak bileti alarak keşfe çıkabilirsiniz.

Yeme-İçme

Şehrin en önemli hamur yemeklerinden biri olan Nokul,mantı olarak bilinen meşhur Sinop Kulak Hamuru,Islama,Mısır Çorbası,Mısır Tarhanası,Sirkeli Pırasa,hamsi ile yapılan İçli Tava,Katlama,Sinop’un meşhur pastası Prenses şehrin kendine has yemekleri arasındadır.Sinop uçak bileti alarak tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra kendine has mutfağıyla turistlerin oldukça ilgisini çeken bu muhteşem liman kentimize göz seyahat edebilirsiniz.

Konaklama

Şehirde her ihtiyaca uygun konaklama seçenekleri mevcuttur. Gezilecek  yerlere yakın olmasını istiyorsanız şehir merkezindeki otellerde konaklama yapabilirsiniz. Ayrıca pansiyonlarda size bu konuda yardımcı olacaktır.  

Alışveriş

Şehre özgü yöresel eşyaların yanı sıra kişiye özel eşyaların satın alınabileceği pazarlar ve dükkanlar bulunmaktadır. Ayrıca Sinop Metropol Alışveriş Merkezinden de uygun fiyatlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Sinop Havalimanı