SunExpress Uçak Bileti

SunExpress SunExpress Rehberi

Sun Express, 1989 da ki kuruluşundan bu yana Lufthansa ve Türk Hava Yollarının ortak kuruluşu olarak hizmetine başlamıştır., Avrupa'nın en önemli tatil hava yolları arasında yer almaktadır.

Şu an itibariyle Türkiye ve Almanya arasında faaliyet gösteren en büyük hava yolları şirketinden birisidir. Sun Express yılda ortama 10 milyon misafirini ağırlamaktadır. 

2018 yılında Türkiye'nin en iyi tatil hava yolu olan Sun Express dünyada ise 5 .sırada yer almıştır.

Sun Express Check-in  İşlemleri

Check-in işlemlerinde sıkıntı yaşanmaması adına uçuştan iki saat öncesinde hava limanında olmanız check-in işlemlerini yapmanız gerekir.

Online Check-in

Online check-in yaptığınızda hava limanındaki diğer kontuarlarda sıra beklemeden, sadece bagajınızı teslim etmek için giderek zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Online Check-in hizmeti Türkiye’den kalkan uluslararası uçuşlardan sefer saatinden 24 ile 1 saat arası, iç hat uçuşlarda ise 45 dakikaya kadar mümkündür.Tüm diğer uluslararası uçuşlarda Online Check-in hizmeti kalkıştan 24 ile 3,5 saat arası mümkündür.

“En uygun uçuş teklifleri” sunduğunu belirten Sun Express, küçük ve büyük grubu olan yolculara özel indirim uyguluyor

Yemek

Sun Cafe,Sun Express ile uçuşunuz sırasında size 1 Avro’dan başlayan fiyatlarla sandviç, sıcak yemek ve atıştırmalıklar ile alkollü ve alkolsüz içeceklerden oluşan geniş bir menü sunar. Sun Cafe menü kartını dilediğiniz zaman önünüzdeki koltuk cebinde bulabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz tarifeye göre (Sun Eco, Sun Classic, Sun Premium) yiyecek ve içecek seçenekleri uçuşunuza  dahil olmaktadır. Tarifenizin  yanı sıra uçuş sırasında da atıştırmalıklardan satın alabilirsiniz.

Bagaj Hakkı Ve Ücretlendirme

Yurt içi uçuşlarda serbest bagaj hakkı biletin tarifesine göre 15-25 kg, dış hat uçuşlarda 20-40 kg olarak uygulanıyor. Ücretsiz el bagajı hakkı tüm uçuşlarda yolcu başına 6 kg olarak uygulanıyor.

Serbest bagaj hakkını aşıldığı durumlarda iç hat seferlerinde kg başına 6 TL, dış hat uçuşlarında ise kilogram başına 10 € ödeme alınıyor. İnternet üzerinden ek bagaj satın alındığında daha indirimli bir tarife mevcut.
 

Koltuk Seçimi

Uçuşlarda, özel ibare bulunmayan koltukların seçimi manuel olarak web sitesi üzerinden ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ancak özellikle birlikte seyahat eden ve yan yana oturmak isteyen yolcuların yan yana oturmasını garanti etmek için seçili koltuklar ücrete tabi. Dış hatlarda 10 €, iç hatlarda ise 10 TL vererek koltuk seçimi yapılabiliyor. Acil çıkış ve en öndeki koltuklar ise iç hatlarda 20 TL, dış hatlarda ise 20 € ücret karşılığında satılıyor.