Trabzon Havalimanı Uçak Bileti

Trabzon Havalimanı Rehberi

Şehir merkezine çok yakın bir konumda olan havalimanı merkeze 6 km uzaklıktadır. İç hatlar ve dış hatlar olarak seferler düzenlenen  Trabzon Havalimanı 1957 yılında açılmıştır. Denize paralel olarak konumlandırılan ilk havalimanı olma özelliğini taşımaktadır.

Ulaşım 

Ulaşım açısından çok rahat bir konumda bulunan havalimanından merkeze otobüsler servisler ve taksilerle ulaşım sağlamaktadır. Şehirler arası otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Şehre yakın olup havalimanı olmayan şehirler bu havalimanına bilet alırlar. Örneğin Rize’ye uçakla gitmek isteyenler Trabzon uçak bileti alarak Rize’ye  ulaşım sağlarlar. Bundan dolayı yoğun bir hareketlilik vardır.

Trabzon Şehir Rehberi

Nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye'nin 29. büyük şehri olan Trabzon’un 18 ilçesi vardır. Karadeniz bölgesini en büyük iki kentinden biri olan Trabzon 12 kasım 2012 tarihinde büyük şehir unvanını almıştır. Şehirde belli dönemlerde yapılan kazı çalışmalarının sonunda Yontma Taş Çağına, Mezolitik Orta Çağa,Kalkolitik Çağa ve Bronz çağa ait kalıntılara bunların izlerine rastlanmıştır.

Tarih kokan Trabzon şehri 4000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu Yavuz Sultan Selim’in valilik yaptığı şehir 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmiştir. Mustafa Kemal Atatürk'ünde 3 kez ziyaretinde bulunduğu şehre Trabzon uçak bileti alarak sizde ziyarette bulunabilirsiniz   

Gezilecek Yerler  

Uzungöl,Sümela Manastırı,Atatürk Köşkü,Trabzon Müzesi,Çal Mağarası,Zağnos Vadisi,Sera Gölü,Trabzon Kalesi gezilecek yerlerin başında yer alır.   

Yeme-içme

Bir doğa harikası olan Trabzon'un yemek kültürü de gelişmiştir. Kahvaltımızın vazgeçilmezi olan mıhlaması ki Trabzon kahvaltılarının olmazsa olmazıdır, mis gibi kokusuyla tadını unutturmayan Trabzon pidesi, neredeyse her yerde karşınıza çıkabilecek olan leziz Akçabat köftesi, üzerine yoğurt döküp bi kaç tabak yiyebileceğiniz pancar dolması, palamudun içi doldurularak yapılan palamut dolması, börek isminde olsa da baklavayı andıran laz böreği,meşhur kara lahana çorbası, fasulye turşusu kavurması,hamsiköy sütlacı, gongoş dolması,pazılı kaygana,laz helvası,guliya hamsisi istemediğiniz kadar deniz mahsulleri bu yemeklerin bazılarıdır. Deniz ürünleri ve bitki türleri yemek masasında  ilk başlarda yer alır.        

Konaklama

Şehrin hemen hemen her ilçesinde konaklama yapabileceğiniz oteller mevcuttur. Sahil kıyısında olsun köy civarlarında olsun merkezi yerlerde olsun çok sayıda otel mevcuttur. Bütçenize uygun şekilde oteller bulup konaklamanızı yapabilirsiniz.     

Alışveriş

Semerciler Çarşısı, Kemeraltı Çarşısı,Kunduracılar Caddesi, Trabzon Çarşısı, Bedesten ve birçok Avm mevcuttur.

Trabzon Havalimanı