Türk Hava Yolları Uçak Bileti

Türk Hava Yolları Türk Hava Yolları Rehberi

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı kısa adıyla THY , 1933 yılında 5 uçakla başladığı servisine bugün,325 ( kargo ve yolcu ) uçaktan oluşan geniş filosu ile hız kesmeden devam etmektedir.

Merkezi İstanbul Atatürk Hava Limanında bulunan THY , Türkiye’de tüm hava limanları dahil olmak üzere dünya üzerinde 337 noktaya direk uçuş gerçekleştirmektedir. Bir Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları, 6 kez arka arkaya Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi seçilmiştir. Ve hali hazırda dünyanın en iyi hava yolları arasında yerini korumaktadır.

CHECK-İN İŞLEMLERİ
Yolcu konturlarından check-in işlemi için iç hat uçuşlarda kalkıştan 1 saat önce, dış hat uçuşlarda kalkıştan en geç 2 saat önce kimlik belgeniz veya pasaportunuz ile hazır olmalısınız. Kiosklardan check-in yapmak isterseniz bu hizmet uçuştan 12 saat önce başlıyor. Online check-in işlemleri ise uçuş saatinden 24 saat önce hizmete açılıyor. Online check-in işlemi yaptıktan sonra bagajlarınızı hava limanındaki yolcu kontuarlarına teslim edip biniş kartınızı oradan alabilirsiniz veya bagajınız yok ise biniş kartınızı basmak için kiosklardan faydalanabilirsiniz.

BAGAJ VE ÜCRETLENDİRME
Yolcuların ücretsiz bagaj hakları iç hat ve dış hatlara göre değişkenlik gösterebildiği gibi bilet sınıfına göre ve belli başlı ülkelere göre de farklılaşabiliyor. Genel olarak Business sınıfı için 30 kg, Ekonomi sınıfı için 20 kg, promosyon sınıf için ise 15 kg serbest bagaj hakkı bulunuyor. Direkt uçuşlarda ortalama olarak fazla bagaj ücreti kg başına 6 TL olarak ücretlenlendirilir. Aktarmalı uçuşlarda bu fiyat 8 TL’ye çıkabiliyor.

KOLTUK SEÇİMİ
Biletinizi satın aldıktan sonra sizin için belirlenen özel rezervasyon kodunuzu (PNR) kullanarak uçak içi koltuk düzenini inceleyebilirsiniz. Biletinizin sınıfına göre Ekonomi veya Business koltuk numaraları ekrana geldikten sonra bunlar arasından müsait olan koltuklar için cam kenarı/koridor gibi kişisel tercihlerinizi de ön planda tutarak seçim yapabilirsiniz.

YEMEK 
THY uçuş sırasında sunduğu her şey hava yolu şirketinin ikramıdır. Ayrıca uçuşun  24 saat öncesinde Türk ve Dünya mutfağının en leziz yemeklerini uçuşa ücretsiz olarak ekletebilirsiniz.