Uşak Havalimanı Uçak Bileti

Uşak Havalimanı Rehberi

1998 yılında hizmete açılan havalimanından  sadece iç hatlar uçuşu gerçekleşmektedir. Sivil ve askeri kategoride yer alan havalimanının şehir merkezine uzaklığı 4 km’dir. 50 araçlık otoparkı bulunmaktadır.

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşım otobüsler,dolmuşlar,servisler ve taksilerle sağlanmaktadır.      

Uşak Şehir Rehberi   

MÖ 4000 yılına kadar giden bir geçmişe sahiptir. Yapılan kazı ve araştırmalar sonucunda bölgede Kalkolitik Çağ’dan Bronz Çağa yerleşimin açıkça olduğu gözlemlenmiştir. Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve farklı isimlerle anılmıştır.İç ege bölgesinde yer alan şehir antik çağda Temenothyrai ismi ile anılıyordu.1953 yılına kadar Kütahya’ya bağlı bir ilçe iken bu tarihten sonra Kütahya’dan ayrılarak tek başına il olmuştur.

Gezilecek Yerler

Ulubey Kanyonu,  Uşak Arkeoloji Müzesi,Selçikler Ören Yeri, Atatürk ve Etnografya Müzesi,Blaundus Antik Kenti, Clandras Köprüsü,Traihi Kent Müzesi,Taşvaran Vadisi,Zafer Anıtı,Atapark,Ulu Cami,Burma Cami,Halı Kilim Müzesi,Pepuz Antik Kenti,Hacım Sultan Türbesi,Evrenli Doğa Park,Uşak Tarihi Evleri,Hamam Boğazı Suları,Paşa şehrin gezilecek yerleri arasındadır.

Yeme-İçme

Tarhana çorbası,Keşkek,Döndürme Böreği,Katmer,Ciğerli Bulgur,Yumurta Sızdırması,Demir Tatlısı,Cendere Tatlısı, Muska Böreği,Pirinç Köftesi,Gül Peksimeti mutlaka denemeniz gereken yemekler arasında yer almaktadır.

Konaklama

Özellikle şehir merkezinde konaklama seçenekleri fazladır. Modern ve lüks otellerin yanı sıra bütçeye uygun küçük oteller ve tesislerde mevcuttur.

Alışveriş

Halı ve Eşme Kilimi ile ile ünlü şehirde alışveriş yapılabilecek dükkanlar sayısı oldukça fazladır. Paşa Han’ın altındaki dükkanlarda her şeyi bulabilirsiniz.

Uşak Havalimanı