Zonguldak Havalimanı Uçak Bileti

Zonguldak Havalimanı Rehberi

2007 yılında hizmete başlamış olan havalimanı Çaycuma ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Uluslararası uçuşlara da açık olan havalimanın şehir merkezine uzaklığı 8 km'dir.      

Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine minibüsler,belediye otobüsleri,taksiler ve özel kiralama araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.   

Zonguldak Şehir Rehberi

Kara Elmas Şehri olarak bilinen Zonguldak Türkiye'nin en zengin taş kömürü madenlerinin bulunduğu il olarak bilinmektedir. Taş kömürünün yanı sıra önemli bir liman kenti olan şehir deniz ticareti ile de çok ünlüdür.Her mevsim yağış olmasından dolayı sert bir iklime sahip olan şehir genellikle yaz aylarında  turist akınına uğrar. Tarihi yapısı ve doğal güzellikleri,mağaraları,mesire alanları,kaleleri,plajları ile ilgi çekici  bir şehir olan Zonguldak yerli yabancı bir çok turistin uğrak yerlerinden biridir. Yer altı ve yer üstü su kaynakları bakımından da çok zengin bir kent olan Zonguldak şehre gelen ziyaretçilere bir çok alternatif sunmaktadır. Zonguldak uçak biletinizi alarak bu güzel liman kentimizi gezmeye başlayabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Geçmiş tarihinde bir çok savaşın yaşandığı ve Çaycuma ilçe sınırları içinde yer alan Filyos Antik Kenti,bu antik kent içinde yer alan Filyos Kalesi,Ereğli Müzesine dönüştürülen Halit Paşa Konağı,çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenen Kozlu Ilık Su Kaplıcası,550 yaşın üzerinde olan  Fetih Çınarları,Gökgöl Mağarası,Ereğli Sahili,Çitdere Tabiat Koruma Alanı,mitolojik ve dini yönden çok önemli bir yere sahip olan Cehennnem Ağzı Mağaraları,muhteşem doğa manzarası ile etkisinden kurtulamayacağınız Kızılcapınar Baraj Gölü,Filyos Plajı,Çayırköyü Su Mağarası gezerken büyük keyif alacağınız yerler arasındadır.

Yeme-İçme

Uğmaç adıyla bilinen un çorbası,şehrin yöresel yemeklerinden biri olan Malay, et ile yapılan Pumpum Çorbası,bol kıymalı Ereğli Pidesi,Tenekede Tavuk,Pırasalı Mancar,Beyaz Baklava,Çöpele,Cevizli Dolma,Cizleme,Kabuklu Fasulye,Sütlü Armut,Kömeç Ekmeği,Kabaklı Börek  Zonguldak mutfağının en önemli yöresel yemekleri arasında yer almaktadır.  Mahrum kalmak istemeyeceğiniz tatlara sahip olan bu şehrimizi uçak bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.

Konaklama

Ziyaretçiler için bir çok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Bütçeye uygun oteller yanı sıra pansiyonlar,apartlar, butik oteller bu konuda size yardımcı olacaktır.    

Alışveriş

Zonguldak alışveriş konusunda ziyaretçilerine oldukça fazla seçenek sunan bir şehrimizdir. Alış veriş yapabileceğiniz bir çok alışveriş merkezinin yanı sıra yöresel ve kültürel eşyalar alabileceğiniz yerler de oldukça fazladır.

Zonguldak Havalimanı